Czy słyszałeś kiedyś o tezie mówiącej o tym, że jesteśmy średnią poziomu życia 5 osób, z którymi najczęściej przebywamy? Bez wątpienia środowisko, w którym żyjemy i ludzie, z którymi się spotykamy mają ogromny wpływ na to, kim jesteśmy.

A teraz pomyśl, czy jesteś zadowolony z życia, jakie prowadzisz? Czy osoby, z którymi najczęściej przebywasz ciągną Cię w górę czy raczej ściągają w dół? Pomagają rozwijać potencjał czy raczej go niszczą? To bardzo istotne pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć.

Otoczenie niewątpliwie wpłynie na to, czy osiągniemy w życiu sukces czy nie. Zgodnie ze znanym powiedzeniem: „Z kim się zadajesz, takim się stajesz”. Tak więc, jeśli chcesz być milionerem, otaczaj się milionerami, jeśli chcesz mieć wysportowaną sylwetkę, miej wokół siebie wysportowane osoby. Musisz być blisko takich ludzi i poznać ich sposób myślenia. Duplikacja nawyków i zachowań sprawi, że osiągniesz ten sam poziom, co oni.

Pewnie myślisz teraz: „Hmm, rozumiem, tylko, że spotykanie się z takimi ludźmi, idolami, autorytetami, osobami, do których chciałbym się upodobnić jest prawie niemożliwe…”. Nic bardziej mylnego. Z pomocą przychodzi nam technika 30/30/30.

Technika 30/30/30 – dlaczego działa?

Metoda ta pozwala Ci „spotykać się” ze swoimi mentorami. Już wyjaśniam.

Otóż nasz umysł dzieli się na cześć świadomą (logiczną) i nieświadomą (automatyczną). Wiele czynności życiowych robimy z automatu, np. zmiana biegów w samochodzie. Nie zastanawiasz się nad tym, po prostu wciskasz sprzęgło i zmieniasz bieg (chyba, że dopiero uczysz się jeździć). Dodatkowo, nasz nieświadomy umysł charakteryzuje się tym, że nie odróżnia rzeczywistości od wyobraźni. I właśnie ta cecha pozwala nam na zastosowanie techniki 30/30/30.

Technika 30/30/30 – na czym polega?

Technika ta polega na codziennym czytaniu, oglądaniu i słuchaniu swoich idoli i mentorów. To znaczy: każdego poranka (tuż po przebudzeniu), przez 30 minut oglądasz lub słuchasz ludzi, do których chciałbyś się upodobnić i z którymi chciałbyś spędzać czas. Następnie, przez kolejne 30 minut czytasz ich książki. Motywacja, samorozwój, Twoja branża, sprzedaż, biografie ludzi sukcesu – zakres tematyczny wybierasz taki, na jaki w danym dniu masz zapotrzebowanie. Jeśli brak Ci motywacji, oglądasz, słuchasz i czytasz motywujące treści. Jeśli jesteś głodny wiedzy, wybierasz treści ze swojej branży, itd.

Ruszamy w drogę!

To świetna technika, którą sam stosuję. Dzięki niej zdobędziesz wiedzę biznesowo – życiową, ale przede wszystkim, będziesz mieć wokół siebie swoich mistrzów. Będziesz myśleć jak oni, będziesz zachowywać się jak oni. Staniesz się do nich podobny.

Oczywiście znajdą się maruderzy ze swoimi wymówkami, że trzeba wcześniej wstać czy że nie ma czasu… Nie przejmujemy się nimi i robimy swoje 😉

A więc:

1. Podejmujesz decyzję, że chcesz podwyższyć poziom swojego życia.
2. Codziennie czytasz, słuchasz i oglądasz swoich mentorów.
3. Po 21 – 30 dniach wyrabiasz nawyk wcześniejszego wstawania, by „spotkać się” ze swoimi mistrzami.
4. Po około 180 dniach (tyle czasu potrzeba na upodobnienie się do danej grupy) przejmujesz zachowania i sposób myślenia swoich idoli – ludzi sukcesu.
5. Masz nawyki ludzi sukcesu, dzięki czemu znacznie zwiększasz swoje szanse na sukces  🙂 

Powodzenia!